Na czym polega styling włosów?

Piękne, zdrowe włosy, marzenie każdej z nas. Dlatego też często chwytamy się różnych sposobów na polepszenie ich kondycji. Często mamy kłopoty z włosami zbyt cienkimi, przetłuszczającymi lub innymi niedoskonałościami, które nas męczą. Z pomocą przyjdzie nam styling.

krótka fryzura pixie łatwa w utrzymaniu stylizacja włosów

Czym jest styling?

Jest to zabieg, który ma pomóc w spełnianiu naszych marzeń np. o gęstych włosach, bo pomoże je zagęścić, doda objętości. Może zmienić skręt włosom dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów.

modne ułożenie krótkich włosów stylizacja krótkich cienkich włosów

Styling staje się coraz bardziej popularny. Podczas zabiegu wykorzystane są produkty przyjazne dla skóry głowy i włosów. Trwa ok. 30 minut. Efekt gęstych włosów utrzymuje się w widełkach od 2 do 4 miesięcy. Jeśli twoim celem jest zagęszczenie włosów wówczas, dostaniesz wskazówkę, aby nie farbować i rozjaśniać włosów przez 2 tygodnie. Po to, aby wykonany zabieg nie osłabił rozjaśniacz użyty do zmiany koloru.

Jaka jest różnica między stylingiem a trwałą ondulacją?

Styling to tak naprawdę rodzaj ondulacji. Wykonany przy użyciu specjalnego płynu lub pianki oraz grubych wałków. Zyskujesz włosy podniesione u nasady. Pofalowane optycznie zwiększają objętość. Użyte preparaty nie obniżają kondycji włosów. Stosować się należy tylko do wytycznych producenta. Natomiast do trwałej stosuje się mniejszych wałków oraz preparatów przeznaczonych do tego celu.

Komu poleca się styling?

Jeśli masz tendencję do przetłuszczania włosów lub uważasz, że masz zbyt cienkie ten zabieg może przyjść Ci z pomocą. Najlepsza długość do stylingu jest długość do ramion. Przy włosach dłuższych efekt zabiegu szybciej ukończy swój żywot. Zaletą stylingu jest, że włosy wyglądają super bez dodatkowego modelowania.

Jak odbywa się styling u specjalisty w salonie?

Jego cena waha się w widełkach od 80 do 120 złotych. Efekt zabiegu utrzyma się od 2 do 4 miesięcy. Zwykle proponuje włosy do ramion. Taka długość daje najlepsze rezultaty ( efekt zbliżony do fryzury typu: mokra włoszka ), aby uzyskać najlepszy skręt. Po podcięciu włosów nakręca się je na grube wałki. Im grubsze wałki, tym lepsza będzie naturalność wizualna włosów. Po nawinięciu kosmków na wałki pryska się je specjalnym sprayem lub używa się pianki do stylingu. Należy odczekać zalecany czas producenta. Potem spłukuje się preparat i daje środek pielęgnacyjny. Ma on polepszyć stopień wchłaniania poprzedniego preparatu. Następnie użyty jest utrwalacz stylingu oraz odżywka.

stylizacja krótkich włosów stylizacja krótkich włosów uniesionych do góry

Pielęgnacja włosów po stylingu.

Zaraz po zabiegu myjesz dopiero po 3 dniu. Zwracasz uwagę na nawilżenie i odżywienie włosów. Do nawilżania proponuje się odżywki do włosów suchych i zniszczonych. Raz w tygodniu proponuje się zastosowanie maski na włosy. Przy włosach za skrętem użyj preparatów z przeznaczeniem do takich kędziorków. Nie używaj szamponów zawierających SLS i preparatów z alkoholem, aby nie wysuszać końcówek.