Techniki cieniowania włosów

No i nadszedł dzień, kiedy zakiełkowała Ci myśl, aby włosy pocieniować.  Zanim jednak podejmiesz decyzję, proponuję przeczytać kilka zdań na ten temat. Po pierwsze zwróć uwagę na jakość oraz ich gęstość. Mając długie i obfite oraz męczy Cię ciężkość to znak, że wybór w stronę cieniowania jest ok. Po drugie niby włosy długie, a jednak po spojrzeniu w lustro jeszcze im czegoś brakuje. A może ich ciężkość powoduje przyklapnięcie u szczytu głowy. Odpowiednio pocieniowane u specjalisty przywróci Ci wspaniały efekt.

bardzo długa cieniowana fryzura cieniowana fryzura z grzywką

Po trzecie osoby mające bardzo kręcone włosy często poddają się temu zabiegowi. Kręcone włosy do tej pory niesforne teraz nabiorą wyglądu.

A teraz ciut o minusach cieniowania.

Zanim jednak wybierzesz cieniowanie czy aby na pewno chcesz zostać przy takiej fryzurze na dłużej. Bo może to tylko jednorazowy zachwyt. Również z czasem możesz zauważyć, że przez cieniowanie uzyskałaś zbytnie przerzedzenie włosów. Jeśli na co dzień stosujesz wszelkie odżywki chroniące przed rozdwajaniem to w przypadku ich wycieniowania i różnej długości jedne partie włosów uda Ci się wzmocnić a niektóre, aby ich nie obciążać, nie zdążysz zregenerować.

No a co z podcinaniem włosów już pocieniowanych i pojawił się problem z rozdwojeniem. Wówczas po spojrzeniu w lustro uzyskujesz efekt jakby wszystkie włosy na głowie, miały końcówki rozdwojone. A co ze zmianą fryzury przy włosach już pocieniowanych? No tutaj niestety wyboru dużego już nie uzyskasz. Z chwilą, kiedy zaczynasz ją układać, okaże się, że brakuje tych już pocieniowanych.

Podsumowując, zgadzając się na zabieg cieniowania, musisz być bardzo zdecydowana na tę czynność. Cieniowanie też jest ok tylko, musi być dobrze przemyślane. Dobrze, aby doradził i wykonał fachowiec  w tej dziedzinie.

cieniowane cienkie włosy cieniowane czarne włosy do szyi

Rodzaj układania fryzur z włosami cieniowanymi uzależnia się od ich długości. Jeśli twoja twarz pięknieje przy fryzurce cieniowanej to znak, że poszłaś w dobrym kierunku. Cieniowania zawsze będą na czasie. A i z różnych długości można wyczarować piękne fryzurki. Jednocześnie dodadzą objętości. A czy modne jest cieniowanie włosów? Oczywiście. Fryzury z włosami chwilowo odeszły tylko w cień. Ale tylko chwilowo, ponieważ zauważyć można ich powrót. Fryzurki z cieniowanymi włosami przeznaczone są dla każdego wieku.

SHAGGY HAIR

Tak nazywa się fryzura z cieniowaniem. Dodasz włosom objętości przy jednoczesnym zachowaniem ich delikatności. Jeśli pasuje Ci grzywka to i ta fryzura będzie ok. A wygląd włosów uzależnij od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Idealnie nadaje się do każdego rodzaju włosów. Niby pozorna czynność a uzyskasz szybki efekt uczesania ulubionej fryzury. Wszystkie zabiegi po cieniowaniu są dozwolone. A jakie? Kręcenie, prostowanie, zrobienie grzywki itd. Tylko pamiętaj o tym, że cieniowane włosy najlepiej wyglądają luźno puszczone.
A fryzurki retro z cieniowaniem z mocnym akcentem powróciły na salony.

długie gęste cieniowane włosy gładka cieniowana fryzura

LOB CIENIOWANIE WŁOSÓW DO RAMION

Obecnie wiele osób jest zainteresowanych długością włosów sięgających do ramion. Jest to bardzo sprytne obcięcie, które da wiele możliwości z ich modelowaniem oraz koloryzacją.

Bardzo dokładne obcięcie daje możliwość szybkiego uczesania na kolejne dni. I teraz cieniujesz tylko te partie włosów, gdzie chcesz ukryć pewne niedogodności lub optycznie zwiększyć objętość np.
z tyłu lub boków.

CIENIOWANE WŁOSY DO RAMION Z GRZYWKĄ

No i masz już wycieniowane włosy. Teraz przyszła kolej na grzywkę. Możesz ją mieć dowolnej długości. Grzywka messy hair to nic innego jak na zwilżone wetrzeć piankę dającą efekt napuszenia i suszenie jej ze skierowaną głową w dół. Pozostaje tylko utrwalenie jej. Grzywka to jedna z metod na ładny wygląd. Dzięki niej ukryjesz także wszelkie niedoskonałości typu zmarszczki. Chociaż osobiście uważam, że nie są one problemem.

krótkie cieniowane włosy piękna cieniowana fryzura z grzywką cienkich włosów

CIENIOWANE KRÓTKIE WŁOSY

Jeśli chcesz być właścicielką krótkich cieniowanych włosów, to jesteś na odpowiedniej stronie. Podam Ci plusy i minusy takiej opcji.

Plusem jest szybkie uczesanie fryzury. Czas mycia krótkich włosów też przemawia za. Fachowo wycieniowane dodają objętości. Dodają lekkości. Na pewno odejmą lat. Jeśli długie włosy były zniszczone, to nie żałuj. Pozbyłaś się rozdwojonych. Teraz wzmocnisz je odpowiednimi preparatami. Jedynym minusem jest to, że dłużej musisz czekać na odrost.